Zebra Aktarım Şeridini Yükleme – ZD611R
Zebra Aktarım Şeridini Yükleme – ZD611R
View content for :
Product:

Zebra Aktarım Şeridini Yükleme –
ZD611R

Yazıcıda 74 metrelik şerit sistemi bulunur.
Bu adımları uygulamadan önce, ambalajını çıkartıp yapışkan bandını çekerek şeridi hazırlayın.
Shows Zebra Transfer Ribbon features.
1: Çentik (Zebra termal aktarım şeridinin sol tarafında olması gerekir)
2: Yapışkan Bant
3: Sağ çentik (şerit tahrik sistemi tarafından kullanılamaz)
Şeridin ve boş şerit göbeğinin yukarıda gösterildiği gibi şerit göbeklerinin sol tarafında çentikler olduğunu doğrulayın.
 1. Yazıcı açıkken yazıcının takma millerine boş şerit göbeği yerleştirin. Boş göbeğin sağ tarafını yay yüklü mile (sağ taraf) itin. Göbeği sol taraftaki milin göbeğinin merkeziyle hizalayıp çentikler birbirine kenetlenene kadar çevirin.
  İlk şerit takma göbeğinizi ambalaj kutusunda bulabilirsiniz. Sonrasında bir sonraki şerit rulosu için besleme milinden boş bir besleme göbeği kullanın.
 2. Yazıcının alt şerit besleme miline yeni bir şerit rulosu yerleştirin. Sağ mile itin ve sol tarafı takma göbeğindeki gibi kilitleyin.
  Shows loading ribbon on the ribbon spindles.
 3. Şeridi, takma göbeğine takın. Yeni rulolar üzerindeki yapışkan bandı kullanın veya ince bir bant kullanın. Doğrudan göbeğe çekilmesi için şeridi hizalayın.
  Shows the ribbon attaching and rolling on Take-up Core..
 4. Şerit takma haznesini üst tarafı arkaya doğru hareket ettirerek çevirin ve şeritteki gevşekliği giderin. Haznenin döndürülmesi takma şerit konumunun besleme şerit rulosuna hizalamanın tamamlanmasına yardımcı olur. Şerit liderinin tamamen şeritle kaplanmış olması gerekir.
 5. Medyanın yüklü olup yazdırmaya hazır olduğunu doğrulayın ve yazıcı kapağını kapatın.
 6. Yazıcının gücü açıksa yazıcının minimum 20 cm (8 inç) medyayı ilerleterek gevşek bölümleri ve kırışık şeridi çıkarması (şeridi düzleştirmesi) için
  FEED
  (Besle) düğmesine basın ve millerdeki şeridi hizalayın. Aksi takdirde yazıcıyı açmak için bekleyin ve bu bölümdeki yazıcı talimatlarını tamamlayın.
 7. Yazıcının ısı profillerini termal aktarım medyasına göre ayarlamak için yazdırma modu ayarını doğrudan termal yazdırmadan termal aktarıma çevirin. Bu, yazıcı sürücüsü, ZebraDesigner etiket tasarım yazılımı veya yazıcı programlama komutlarıyla yapılabilir.
  • ZPL programlamayla yazdırma işlemlerini yönetirken Medya Türü (
   ^MT
   ) ZPL II komutunu inceleyin (ZPL Programlama Kılavuzu'ndaki talimatları uygulayın).
  • EPL Sayfa Modu ile yazıcı işlemlerini yönetirken
   Options
   (Seçenekler) (
   O
   ) EPL komutunu inceleyin (EPL Sayfa Modu Programlama Kılavuzu'ndaki talimatları uygulayın).
Doğrudan termal yazdırmadan termal aktarım yazdırmaya mod dönüşümünü doğrulamak için Yapılandırma Raporu ile Test Yazdırması bölümünden yararlanarak bir yapılandırma etiketi yazdırın. Yazıcı yapılanış durum etiketinin
PRINT METHOD
'da (Yazdırma Yöntemi)
THERMAL-TRANS
(Termal Aktarım) yazmalıdır.