Zebra Basic Interpreter (ZBI)
Zebra Basic Interpreter (ZBI)

Zebra Basic Interpreter (ZBI)

ZBI 2.0 programlama diliyle yazıcınızı kişiselleştirip iyileştirin. ZBI 2.0 sayesinde Zebra yazıcılar PC veya ağ bağlantısı olmadan uygulamaları çalıştırabilir ve ölçüm aleti, tarayıcı ve diğer çevre birimlerinden girdi alabilir. ZBI 2.0, ZPL yazıcı komut diliyle çalışır, böylece yazıcılar ZPL olmayan veri akışlarını anlayabilir ve bunları etiketlere dönüştürebilir. Bu da Zebra yazıcının alınan girdilerden barkodlar ve metin yaratabileceği, ZPL olmayan etiket formatlarını, sensörleri, klavyeleri ve çevre birimlerini oluşturabileceği anlamına gelir. Yazıcılar, yazdırılan etiketlerde kullanılmak üzere bilgi almak için bilgisayar tabanlı veritabanı uygulamalarıyla etkileşim kurmak üzere de programlanabilir.
  • ZBI 2.0, bir ZBI 2.0 Anahtar Kiti siparişi vererek ya da zebra.com adresinden bir anahtar satın alarak etkinleştirilebilir.
  • Anahtarı uygulamak için ZBI Key Manager (ZDownloader yardımcı programı olarak da bilinir) kullanın.
  • ZBI 2.0 uygulamalarını oluşturmak, test etmek ve dağıtmak için sezgisel bir ZBI-Developer kullanılır. Dahili sanal yazıcı; kullanılacak programları hızlı bir biçimde oluşturmanıza, test etmenize ve hazırlamanıza olanak tanır.
ZBI-Developer, Zebra Web sitesinde zebra.com/software adresinde mevcuttur. Zebra Basic Interpreter 2.0'a bakın.